Om oss

Vi som äger CrossFit Sjöstaden är fem personer som brinner för CrossFit och funktionell träning.
Utifrån detta intresse har vi byggt en CrossFit-Box som ger oss möjlighet att hålla roliga, varierade och säkra pass och samtidigt erbjuda egenträning i det som kallas Open-Gym.

CrossFit Sjöstaden är en registrerad filial under varumärket CrossFit®.

Vad CrossFit handlar om kan du läsa mer om här >>

Ägare – Instruktörer – Medlemskontakter

Niclas Wilsson

Ägare & Instruktör
CrossFit Level 1 Trainer

070-627 24 27
niclas@crossfitsjostaden.se

Marcel Orschel

Ägare & Instruktör
CrossFit Level 2 Trainer

070-509 80 33
marcel@crossfitsjostaden.se

 Robert Karlgren

Ägare & Instruktör
Utbildad Level 1 instruktör 

robert@crossfitsjostaden.se

Jan Tordby

Ägare & Instruktör
Utbildad Level 1 instruktör

Tel: 076-853 50 05
E-post: jan@crossfitsjostaden.se

Frida Ridderstedt

Ägare & Instruktör
Utbildad Level 1 instruktör

E-post: frida@crossfitsjostaden.se

Aila Ravelin

Instruktör & Medlemskontakt
CrossFit Level 1 Trainer

E-post: aila@crossfitsjostaden.se

 Andreas Karlsson

CrossFit Level 1 Trainer

 Erik Nygren

Utbildad Level 1 instruktör

Johanna Edwardsson

Instruktör

 

Nathalie Ljunberg

Instruktör

Tobias Bäck

Instruktör

Elin Magnusson

Medlemskontakt

elin@crossfitsjostaden.se