Om oss

Vi som äger CrossFit Sjöstaden är fem personer som brinner för CrossFit och funktionell träning.
Utifrån detta intresse har vi byggt en CrossFit-Box som ger oss möjlighet att hålla roliga, varierade och säkra pass och samtidigt erbjuda egenträning i det som kallas Open-Gym.

CrossFit Sjöstaden är en äkta registrerad CrossFit-Box under varumärket CrossFit®.

Vad CrossFit handlar om kan du läsa mer om här >>

Ägare – Instruktörer – Medlemskontakter

 

 

Niclas Wilsson

Ägare & Instruktör
CrossFit Level 1 Trainer

Tel: 070-6272427
E-post: niclas@crossfitsjostaden.se

 

 

 

Marcel Orschel

Ägare & Instruktör
CrossFit Level 2 Trainer

Tel: 070-509 80 33
E-post: marcel@crossfitsjostaden.se

 

 

 

Robert Karlgren

Ägare & Instruktör
Utbildad Level 1 instruktör

Tel: 
E-post: robert@crossfitsjostaden.se

 

 

 

Jan Tordby

Ägare

Tel: 076-8535005
E-post: jan@crossfitsjostaden.se

 

 

 

Frida Ridderstedt

Ägare

Tel: 
E-post: frida@crossfitsjostaden.se

 

 

 

Erik Nygren

Utbildad Level 1 instruktör

Tel: 
E-post: 

 

 

 

Aila Ravelin

Medlemskontakt
CrossFit Level 1 Trainer

Tel: 
E-post: aila@crossfitsjostaden.se

 

 

 

Elin Magnusson

Medlemskontakt

Tel: 
E-post: elin@crossfitsjostaden.se

 

 

 

Marie Tordby

Medlemskontakt

Tel: 
E-post: marie@crossfitsjostaden.se